dentysta

Dlaczego implanty to dobry sposób uzupełniania ubytków zębowych?

Dodano 06.08.2021, Kategoria: Blog, Tagi:

Zdarza się, że na skutek urazów, uszkodzeń czy próchnicy, dochodzi do utraty zęba. W takiej sytuacji warto zdecydować się na implant. Dowiedz się, dlaczego implanty są coraz bardziej popularne i czym się kierować przy wyborze gabinetu stomatologicznego.

Implanty zębów – sposób na piękny uśmiech

Implant ma za zadanie odbudować utracone uzębienie. Jest to śruba, która pełni rolę korzenia zęba. Braki w uzębieniu to nie tylko problem estetyczny. Mogą one prowadzić do problemów trawiennych na skutek niedostatecznego rozdrabniania pokarmu. Poza tym powodują przemieszczanie się zębów, zaburzenia zgryzu, bóle głowy, a także niekorzystną zmianę kształtu twarzy. Aby zapobiec takim problemom, warto nie zwlekać i zdecydować się na implanty zębowe. Są one całkowicie bezpieczne i mogą służyć dożywotnio. Mogą być wykonywane przy pojedynczym ubytku oraz w przypadku braku kilku zębów. Stanowią najlepszą metodą odbudowy nawet całego uzębienia. Dzięki nim nie trzeba nosić sztucznych protez zębowych. Implanty są bardzo estetyczne i nie zaburzają funkcji mowy. Doskonale odtwarzają fizjologiczne warunki przenoszenia sił w trakcie przeżuwania pokarmu oraz kontakt języka z łukami zębowymi. Dzięki temu, że jak najlepiej imitują prawdziwe zęby, wygląd twarzy nie ulega zniekształceniu, a pacjent odczuwa maksymalny komfort i bezpieczeństwo. Cały zabieg trwa dosyć krótko i nie jest bolesny, ale ważne jest, aby był wykonany przez doświadczonego stomatologa implantologa. Przed leczeniem konieczne jest wykonanie pantomogramu i niekiedy tomografii komputerowej.

Jak wybrać dobry gabinet stomatologiczny?

Implanty mogą służyć przez całe życie, o ile zostaną założone fachowo. Z tego powodu warto wybrać dobry gabinet stomatologiczny. Przede wszystkim powinni w nim pracować specjaliści z wieloletnim doświadczeniem. Każdy pacjent potrzebuje indywidualnego planu leczenia, poprzedzonego dokładną analizą i konsultacjami. Dobrze jest, gdy w trakcie wizyty dostaje wskazówki jak dbać o prawidłową higienę jamy ustnej. Profesjonalny gabinet stomatologiczny posiada nowoczesny sprzęt i stosuje najlepsze, sprawdzone techniki leczenia. Oczywiście ważna jest również konkurencyjna cena, ale nie to powinno być głównym kryterium, dla którego wybieramy dany gabinet.