• banner
  • banner
  • banner
  • banner
  • banner

Nowoczesny pantomogram – precyzyjny obraz stanu uzębienia

W gabinecie stawiamy na dokładną diagnostykę – tylko odpowiednie rozpoznanie problemu pozwala właściwie zaplanować leczenie i osiągnąć sukces. Stąd też przeprowadzamy szczegółową diagnostykę radiologiczną, wykonując zdjęcia RTG oraz pantomograficzne. Nowoczesny pantomogram pozwala uzyskać rzetelny obraz, który z kolei jest niezbędny do rozpoznania m.in. stanów zapalnych, ale też pozwala ocenić głębokość ubytków próchnicowych.

Zaznaczamy, że pantomogram powinno się wykonywać systematycznie (co 2 lata), gdyż często w kościach występują zmiany, które nie są odczuwane przez Pacjenta. Regularne badanie radiologiczne ułatwia wykrycie nieprawidłowości na wczesnym etapie ich wystąpienia oraz pozwala podjąć skuteczne leczenie i nie dopuścić do rozwoju chorób. Jest ono również wykonywane przed wszczepieniem implantów zębów. Zdjęcie wykonujemy również po przeprowadzonym leczeniu w celu oceny procesu leczenia, ale też monitorowania stanu kości, stawów skroniowo-żuchwowych czy kości.

Obowiązkowo zdjęcie nowoczesnym pantomogramem wykonujemy u Pacjentów, którzy po raz pierwszy odwiedzają nasz gabinet w Warszawie, na Saskiej-Kępie w dzielnicy Warszawa-Praga. Innowacyjna technologia ułatwia również dostosowanie urządzenia do potrzeb najmłodszych Pacjentów. Wszystko po to, by dokładnie zdiagnozować problem i skutecznie usunąć przyczynę jego wystąpienia.