• banner
  • banner
  • banner
  • banner
  • banner

Stomatologia zachowawcza – diagnostyka i leczenie schorzeń zębów

Do zabiegów w ramach stomatologii zachowawczej należą wszystkie te, które mają na celu leczenie próchnicy, odbudowę tkanek zębów z wykorzystaniem materiałów światłoutwardzalnych oraz leczenie endodontyczne (leczenie kanałowe). Stomatologia zachowawcza zapobiega późniejszemu rozwojowi problemów stomatologicznych. Jeśli stosujesz odpowiednią opiekę stomatologiczną, możesz uniknąć lub złagodzić skutki:

  • ubytków zębowych,
  • zapalenia dziąseł,
  • utraty szkliwa,
  • zapalenia ozębnej.

Z profilaktyki dentystycznej korzystają wszyscy. Jest ona przydatna zwłaszcza w przypadku dzieci, ponieważ ich nowo rozwijające się zęby pozostaną mocne i zdrowe. Uszczelniacze dentystyczne i miejscowe leczenie fluorem pomagają zapobiegać próchnicy zębów. Zapraszamy także dorosłych Pacjentów, którym pomagamy zachować prawdziwe zęby na dłużej.

Zdrowie jamy ustnej jest związane ze zdrowiem całego organizmu. Dzieje się tak, ponieważ usta są pożywką dla szkodliwych bakterii. Utrzymanie czystych zębów korzystnie wpływa na ogólny stan zdrowia.

Endodoncja

Endodoncja to dział medycyny skupiający się na diagnostyce oraz leczeniu schorzeń miazgi zębowej i tkanek okołowierzchołkowych. Główną metodą leczenia jest leczenie kanałowe przeprowadzane z wykorzystaniem niezwykle cienkich narzędzi piłujących oraz penetrujących. Pomiaru głębokości kanałów zębowych dokonuje się za pomocą urządzenia, jakim jest endometr. Ważną rolę w planowaniu leczenia kanałowego oraz jego przebiegu odgrywa diagnostyka rentgenowska, w tym pantomogram.

Do leczenia kanałowego kwalifikują się przede wszystkim głębokie ubytki próchnicowe, zgorzele, martwica miazgi, złamania zęba oraz inne urazy mechaniczne, a także zapalenie tkanek okołowierzchołkowych. Może być ono także wykonywane w przypadku zaplanowanego leczenia protetycznego.

Obecna stomatologia pozwala na przeprowadzenie leczenia endodontycznego na jednej wizycie w klinice stomatologicznej. Nowoczesne i niezwykle skuteczne znieczulenia umożliwiają otwarcie komory zęba i usunięcie miazgi z kanałów bez ryzyka wystąpienia bólu. Następnie kanały zostają odkażone, poszerzone oraz wypełnione.

Zachęcamy do regularnego planowania wizyt w naszym gabinecie na Saskiej Kępie w ramach profilaktyki stomatologicznej, która pozwala na dłużej utrzymać zdrowy i piękny uśmiech. Nasi Pacjenci mogą skorzystać także z wybielania zębów, które dodatkowo poprawia estetykę uśmiechu.