• banner
  • banner
  • banner
  • banner
  • banner

Stomatologia dziecięca – Warszawa

Leczenie zębów mlecznych jest tak samo istotne jak leczenie zębów stałych. Nieleczona próchnica u dziecka może przenosić się na inne, zdrowe zęby. Ponadto może być przyczyną stanów zapalnych w obrębie dziąseł, jak też całego organizmu. Dlatego też zauważając zmiany próchnicowe u dziecka należy odwiedzić dentystę dla dzieci w celu podjęcia odpowiedniego leczenia i zapoznania się procedurami stomatologii zachowawczej.

Dentysta dla dzieci – odpowiednie podejście i wizyta adaptacyjna

Pierwsza wizyta dziecka w gabinecie stomatologicznym często rzutuje na jego stosunek do kolejnych wizyt u dentysty. Dlatego też niezwykle istotne jest odpowiednie podejście oraz pokazanie dziecku, że wizyta u dentysty nie musi być nieprzyjemna i bolesna.

Dobry dentysta dla dzieci wie, w jaki sposób rozmawiać z dzieckiem, by wizyta w klinice stomatologicznej nie pozostawiła traumatycznych wspomnień. Warto skorzystać również z wizyty adaptacyjnej, podczas której dziecko zapozna się z gabinetem dentystycznym, poza personel. Pamiętajmy, iż pierwsza wizyta u dentysty dla dzieci nie musi być związana z wykonaniem zabiegu!

Ortodoncja dziecięca

Świadczymy także usługi z zakresu ortodoncji. Dr Maria Górnicka to specjalista z wieloletnim doświadczeniem oraz odpowiednim podejściem do najmłodszych pacjentów. Warto pokazać dziecko ortodoncie jeszcze na etapie zębów mlecznych, żeby wychwycić niekorzystne nawyki prowadzące do wady zgryzu czy wyeliminować inne nieprawidłowości. Na tym etapie wystarczą proste ćwiczenia czy przyrządy wzmacniające mięśnie aparatu żucia. W późniejszym wieku – to jest uzębienia mieszanego – można zastosować aparaty ruchome do korekty wad zgryzu u dzieci i młodzieży. Trzeba jednak wiedzieć, że nie zawsze wczesne leczenie aparatem ruchomym kończy się zadowalającym rezultatem. Czasem lepiej poczekać do momentu wyrżnięcia wszystkich zębów stałych i zastosować aparat stały, który noszony 24 godziny na dobę jest efektywniejszy do skorygowania wady zgryzu.

Stomatologia dziecięca – zakres zabiegów

Stomatologia dziecięca realizowana w Saska Smile to szeroki zakres zabiegów: począwszy od profilaktyki, a skończywszy na leczeniu zachowawczym. Naszą specjalnością jest również ortodoncja dziecięca.

LECZENIE ZACHOWAWCZE DZIECI

Wizyta adaptacyjna (+przegląd dla rodziców ), porada

Wypełnienie kompozytem

Wypełnienie kompomerem

Twinki Star wypełnienie kolorowe

Znieczulenie

Otwarcie zęba (odbarczenie, leczenie otwarte)

Dewitalizacja

Płukanie

Założenie lekarstwa (tlenek cynku, pasta jodoformowa, antybiotyk) –

Amputacja mortalna

Opatrunek (coltosol)

Ekstrakcja zęba mlecznego

PROFILAKTYKA I HIGIENA DZIECI

Lakowanie 1 ząb

Lapisowanie

Fluoryzacja

Czyszczenie (szczotka, pasta)

Piaskowanie

Skaling

Zależy Ci na tym, aby Twoją pociechą zajął się doświadczony dentysta dla dzieci? Saska Smile to klinika w Warszawie (Praga Południe), w której możesz liczyć na specjalistyczną pomoc.