• banner
  • banner
  • banner
  • banner
  • banner

Stomatologia estetyczna – Warszawa

Stomatologia estetyczna obejmuje wszelkie zabiegi związane z polepszeniem efektu wizualnego uzębienia. Estetyka uśmiechu jest bardzo ważna dla wielu osób, bo dodaje pewności siebie w relacjach interpersonalnych.

Nasza oferta

Gabinet stomatologiczny na Pradze Południe zajmuje się korygowaniem kształtu oraz wybielaniem zębów.

Oprócz zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej zajmujemy się również protetyką, m.in. wykonujemy porcelanowe licówki, uzupełnienia bezmetalowe, korony pełno-ceramiczne, wkłady i nakłady porcelanowe zastępujące wypełnienia. Do naszych kompetencji należy również ekspresowa naprawa protez.

Stomatologia estetyczna – typowe zabiegi

Nasz gabinet stomatologiczny przeprowadza szeroki zakres zabiegów: począwszy od standardowych zabiegów higienizacyjnych, a skończywszy na licówkach.

  • Profesjonalne zabiegi higieniczne – To m.in. scaling (usuwanie złogów nazębnych za pomocą ultradźwięków), piaskowanie i polerowanie zębów specjalnymi szczoteczkami i gumkami. Saska Smile prowadzi także program edukacyjny dla najmłodszych – uczymy, jak ważna jest prawidłowa higiena jamy ustnej oraz o informujemy o zasadach prawidłowego szczotkowania zębów.
  • Wybielanie zębów – to nic innego jak usuwanie wszelkich plam i przebarwień, a także poprawienie koloru naszych zębów. Jeżeli zęby są jedynie poplamione, często do poprawienia ich wyglądu wystarcza zwykłe czyszczenie zębów ultradźwiękami lub piaskowanie przez higienistkę. Jeżeli przyczyny zmiany barwy zębów są bardziej złożone, proponujemy dwie metody wybielania: za pomocą nakładek lub lamp wybielających. Pierwszy z tych zabiegów pacjent wykonuje samodzielnie w domu, natomiast drugi odbywa się w gabinecie stomatologicznym. W obu procedurach wykorzystuje się wybielające właściwości nadtlenku wodoru, ale w różnych stężeniach (od 10 do 37%).
  • Licówki – wykonane z porcelany lub kompozytu mają poprawić kolor i kształt naszego uzębienia. Jeżeli stłoczenie jest niewiele, to nie prostują zębów, ale powodują, że wyglądają, jakby były perfekcyjnie ustawione. Licówki stosuje się zarówno w przypadku stać i innych uszkodzeń zębów, jak i szpar lub przebarwień. Założenie licówek wymaga niewielkiego oszlifowania zębów. Ich trwałość zazwyczaj wynosi od 5 do 10 lat.
  • „6-miesięczna ortodoncja” – W przeciwieństwie do klasycznej ortodoncji, 6-miesięczna ortodoncja może być stosowana jedynie w leczeniu niektórych – najczęściej niewielkich – wad zgryzu.
    Interesuje Cię stomatologia estetyczna w Warszawie? Saska Smile to Klinika Stomatologiczno-Ortodontyczna, w której dbamy o estetykę uśmiechu.